Dragi/e naši/e,
došlo je vrijeme ljetnje pauze, tako da klub neće raditi u drugoj polovini juna i u julu.
Iza nas je ostao uspješni prolećni period u kojem je klub ostvario dosta od planiranih aktivnosti za taj period 2013: povećanje članstva, polaganja za učeničke pojaseve (vanrednog i redovnog), nastup na Prvenstvu Crne Gore u sportskoj borbi za pionire/ke, učešća na međunarodnom seminaru kod V.Majstora Lee Kwang Bae-a, održanom u martu u Podgorici.
Ukoliko nam vremenske prilike dozvole, organizovaćemo tokom ljeta dodatne aktivnosti, neobaveznog druženja, šetnje i vježbanje u prirodi i sl (kontakatirajte me tokom ljeta pa se možemo dogovoriti). Ukoliko u toku ljetnje pauze bude organizovan neki ljetnji taekwondo kamp ili nešto sl. u Crnoj Gori, pravovremeno ću vas obavjestiti o tome.
Takođe, u planu mi je nabavka dodatne opreme za klub u toku ljeta, pa ću vas pravovremeno obavjestiti ukoliko želite da i vi nabavite svoju ličnu opremu (o tome smo već pričali na treninzima).
U avgustu, ukoliko nam vremenske prilike dozvole, počinjemo sa jednim do dva treninga nedjeljno na otvorenom (oko termina i mjesta ćemo se dogovoriti). Treninzi na otvorenom ce biti cross treninzi, uglavnom konceptuirani da budu lagani uvod u treninge koje puni elana i energije započinjemo u septembru u na starom mjestu (sala OŠ “Savo Pejanović” u već postojećim terminima).
Na jesen, pa do kraja 2013.godine nas, u skladu sa Planom aktivnosti kluba za 2013 očekuju: redovni treninzi, grupni treninzi sa TK “Montenegro Stars” i TK “Viktorija” (sa fokusom na sportskoj borbi), posjeta Balkanskom prvenstvu (prvog vikenda septembra u Baru), učešće na Prvenstvu Crne Gore u formama, učešće na Kupu Crne Gore u borbama i formama, polaganja za učeničke pojaseve , obavezni ljekarski pregled. U svakom slučaju vrlo zanimljiva jesen.
Svima preporučujem da ukoliko nađu vremena, vježbaju tokom ljeta one elemente na koje im je skrenuta pažnja tokom treninga. U svakom slučaju, uživajte u ljetu!!!!
Trener TK “Akademac”
Zoran Z Nedić, III.DAN/Kukkiwon


