Balkansko Prvenstvo 2011 – kyorugi i poomsea

Dec 19, 2011 | takmičenja

Ovog vikenda, 17. i 18.12.2011.godine, održano je u Vršcu Prvenstvo Balkana (kyorugi i poomsea) za kadete, juniore i seniore, na kojem je uzela učešće i reprzentacija Crne Gore, kako u sportskoj borbi (kyorugi), tako i u izvođenju formi (poomsea). Ukupno je učestvovalo 8 reprzentacija, i to u sportskoj borbi svih 8 reprzentacija, a u izvođenju formi 4 reprzentacije.

U sportskoj borbi (kyorugi), Crna Gora je osvojila 25 medalja,i u ukupnom plasmanu osvojila 7. mjesto.
Posmatrano po uzrastnim kategorijama, odnos osvojenih odličja je slijedeći:
– seniori – 4 medalje, 3 u muškoj i 1 u ženskoj konkurenciji (7.mjesto ekipno);
– juniori – 10 medalje, 1 u muškoj i 9 u ženskoj konkurenciji (7.mjesto ekipno);
– kadetii – 11 medalje, 8 u muškoj i 3 u ženskoj konkurenciji (5.mjesto ekipno).

U izvođenju formi (poomsea), Crna Gora je osvojila 2 medalje, i u ukupnom plasmanu dijeli 3. mjesto sa Rumunijom.
Posmatrano po uzrastnim kategorijama, odnos osvojenih odličja je slijedeći:
– seniori 2 – 1 medalja u muškoj konkurenciji (3.mjesto);
– juniori 1 – 1 medalja u ženskoj konkurenciji (3.mjesto).

Svim takmičarima/kama čestitamo na osvojenim odličjima i želimo više sreće na slijedećem Prvenstvu.

Predsjednik TK “Akademac”
mr Zoran Nedić, dipl.inž.